> Nastava

Kalendar tekuće školske godine – 2023./2024.

• jesenski praznici za učenike počinju 30. listopada 2023. godine i traju do 1. studenoga 2023. godine, s tim da nastava počinje 2. studenoga 2023. godine.
  • prvi dio zimskih praznika za učenike počinje 27. prosinca 2023. godine i traje do 5. siječnja 2024. godine, s tim da nastava počinje 8. siječnja 2024. godine.
  • drugi dio zimskih praznika za učenike počinje 19. veljače 2024. godine i završava 23. veljače 2024. godine, s tim da nastava počinje 26. veljače 2024. godine.
  • proljetni praznici za učenike počinju 28. ožujka 2024. godine i završavaju 5. travnja 2024. godine, s tim da nastava počinje 8. travnja 2024. godine.

Završetak nastave je 21. lipnja 2024.

Interaktivna ploča

Autor: Helena Bilić, 29. 1. 2010.

Interaktivna ploča je ustvari bijela ploča koja je povezana s računalom i multimedijalnim projektorom, čime ona postaje «touch screen» t.j. osjetljiva na dodir. Osim što je možemo koristiti za prikazivanje prezentacija i raznih drugih sadržaja, po interaktivnoj ploči možemo pisati, crtati, isticati sadržaje i sve te promjene pohraniti i kasnije ponovno upotrijebiti. Te mogućnosti čine je vrlo pogodnom i primjenjivom u izlaganju raznih nastavnih sadržaja, jer uz interaktivnu ploču oni postaju zanimljiviji, jasniji, zorniji. Rezultat je veći interes učenika za nastavne sadržaje, veća koncetracija tijekom sata i interaktivnost učenika s nastavnim sadržajima...

Sadržaje koji se mogu prezentirati na interaktivnoj ploči nastavnici mogu kreirati sami ili koristiti gotove. Velik broj sadržaja iz područja matematike, fizike, kemije i biologije nalazi se na portalu «Nikola Tesla» kojem mogu pristupiti svi članovi obrazovne zajednice t.j. svi nastavnici i učenici. Za pristup portalu potrebno je korisničko ime i lozinka t.j. elektronički identitet kojega možete zatražiti u školskoj administraciji.

Evo nekoliko primjera sadržaja sa Teslinog portala.

Opremanjem škola interaktivnim pločama učinjen je još jedan korak u podizanju kvalitete obrazovnog procesa i prema cilju da znanje postane kapital kojeg će htjeti stjecati mlade generacije.