Kako pripremiti dijete za prvi razred? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 6. 2. 2024. 15:07

Polazak u prvi razred osnovne škole velik je događaj za cijelu obitelj: u prvom redu za budućeg đaka, ali i njegove roditelje te članove šire obitelji. Događa se velika promjena u djetetovom životu koja zahtjeva prilagodbu djeteta i cijele obitelji. Dijete treba podnijeti duže odvajanje od roditelja te mora poštovati unaprijed određena pravila škole i razreda. Uspješno uključivanje u školu snažno utječe na razvijanje pozitivnog stava prema učenju, važnosti školovanja, kao i slike o sebi.

Roditelji se često muče pitanjima: Hoće li se moje dijete dobro uklopiti? Je li spremno za školu i nove obaveze? Kako mu mogu pomoći?

U ovoj kratkoj brošurici pronaći ćete nekoliko savjeta kako početak Vašeg djeteta može biti što bezbrižniji i uspješniji.

UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE za šk.god. 2024./2025.

Autor: Mia Grbavac, 6. 2. 2024. 14:46

Prijave djece za upis u 1. razred OŠ u šk. god. 2024./2025. provodit će roditelji/staratelji u vremenu od 22.2. do 31.3.2024. elektroničkim putem na stranici https://osnovne.e-upisi.hr/

Za djecu s već utvrđenim teškoćama prijave su moguće već od  1. veljače do 31. ožujka 2024.

Školski obveznici su djeca rođena  od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine i  djeca kojima je za školsku godinu 2023./2024. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole. Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2018. godine do 31. prosinca 2018. za koju roditelj/skrbnik želi ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Elektroničke prijave odvijat će se putem portala e-Građani za koje je potrebno imati odgovarajuću vjerodajnicu (npr. mToken banke). Više informacija možete dobiti na sljedećoj poveznici

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu i školi te će odmah moći izabrati izborne predmete i druge mogućnosti koje škola nudi. Također, roditelji tijekom procesa prijave moći i izraziti želju za upis u drugu školu kojoj dijete ne priprada prema upisnom području.

Roditelji koji nemaju vjerodajnice za prijavu u portal trebaju se tijekom perioda prijave javiti školi koja će prijavu napraviti umjesto njih.

Informacije o tome kada će roditelji moći doći u školu po termin testiranja i termin sistematskog pregleda školskog liječnika, objavit ćemo uskoro na web stranici škole pa molimo roditelje da u narednom periodu prate obavijesti na stranicama.

Stručna služba škole