Izložba "PLAKATI ZA DUŠU" i u našoj školi u sklopu programa 10. Tjedna psihologije

Autor: Mia Grbavac, 20. 2. 2017. 17:15

Tijekom Tjedna psihologije koji se obilježava od 20. 02. 2017. do 26. 02. 2017. u atriju

škole biti će predstavljena izložba „Plakati za dušu“.

Plakati su nastali  s ciljem zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece i mladih tijekom projektnih aktivnosti  NZJZ-SDŽ/Službe za mentalno zdravlje.

Izložba je otvorena za sve učenike, roditelje i djelatnike škole.

Učenici će, zajedno sa svojim razrednicima, pogledati izložbu i birati najljepši plakat. Ovime nastavljamo jako dobru i uspješnu suradnju s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ.

Kako razviti djetetovo samopouzdanje? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 17. 1. 2017. 15:40

Samopouzdanje je način na koji vrednujemo ono što činimo, ono što jesmo i rezultate koje postižemo.

Zdrav osjećaj samopouzdanja može se smatrati djetetovim štitom koji ga brani i čuva od različitih izazova s kojima se svakodnevno neminovno susreće. Čini se da djeca koja se doživljavaju pozitivno i koja se osjećaju dobro sama sa sobom lakše razrješavaju konflikte te lakše odolijevaju negativnim utjecajima i pritiscima, spremnija su na smijeh, više uživaju u životu, te su u svojoj osnovi optimističnija i realističnija.

Djeca s niskim samopouzdanjem konflikte često doživljavaju kao izvore frustracije i tjeskobe. Dijete koje o sebi ima nisko mišljenje može doživljavati velike teškoće u pronalasku rješenja za probleme s kojima se susreće.

Dragi roditelji, grlite svoju djecu što češće i govorite im da ih volite!

Autor: Mia Grbavac, 12. 1. 2017. 09:53

Dragi roditelji, grlite svoju djecu što češće. Govorite im da ih volite, da vjerujete njima i u njih. Ne bojte se da ćete ih time razmaziti (razmaženost je kada umjesto njih radite njihove zadatke i obveze). Sasvim suprotno, mnoštvom zagrljaja i izraza ljubavi pomoći ćete im da odrastu u samopouzdane, sretne, samosvjesne i odgovorne osobe koje će biti u stanju donositi mudre i zrele odluke.

Zašto je socijalna kompetencija djeteta važna i kako ju razvijati?

Autor: Mia Grbavac, 3. 11. 2016. 12:57

Stabilnost socijalne kompetencije doprinosi zdravom razvoju djece, izgradnji kvalitetnih odnosa s drugim ljudima i samim sobom.