> O školi  > Knjižnica

Djeca koja puno čitaju:

• dobivaju poticaje za govorno i pismeno izražavanje
  • izgrađuju sustav vrijednosti za prepoznavanje kvalitetne literature
  • usvajaju etičke vrijednosti
  • stječu nova znanja i proširuju spoznaje
  • razvijaju sposobnost koncentracije, pažnje, pamćenja, mišljenja, logičkog zaključivanja
  • razvijaju kritičko mišljenje
  • razvijaju maštu
  • bogate rječnik, razvijaju senzibilitet za ljepotu jezika, upoznaju forme pismenog izražavanja
  • bogate svoje emocionalni svijet
  • zanimljivo i korisno provode svoje slobodno vrijeme

Radno vrijeme:

Ponedjeljak, utorak i petak od  8  do  14 sati.

Srijeda  i četvrtak od 14 do 20 sati.

Dnevni odmor kroz jutro od 10.30 do 11 sati, a poslijepodnevni od 17 do 17.30 sati.

Pogledajte online katalog>

Knjige u elektronskom obliku

Pred vama je knjižica o sigurnijem korištenju računala na Internetu. Ona će vam pomoći boljem razumijevanju opasnosti koje vrebaju u virtualnom svijetu, naučiti vas kako prepoznati prijevare, zaštititi vaše računalo i sačuvati vaše podatke od krađe ili gubitka.

Saznajte o opasnostima kojima se izlažete prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Fejsu tako da čuva privatnost.

Iz sadržaja:

"Ne postoje alkoholna pića koja nisu štetna, a stupanj njihove štetnosti ovisi o količini i koncentraciji alkohola koji sadrže.."

Iz sadržaja:

"Početkom dvadesetog stoljeća počela su prva znanstvena istraživanja o štetnosti duhana na ljudsko zdravlje, gospodarstvo i države u cjelini, te time počinje drugo (znanstveno) razdoblje s obzirom na stav prema pušenju duhana."

Iz sadržaja:

"Reći istinu o drogama ne znači zagovarati drogiranje, nego upravo suprotno - znači informirati mlade da jedan kratki trenutak mogućeg «užitka» nije vrijedan rizika kojem ih izlaže, jer ih može odvesti na put bolesti, propadanja i teške muke. "

Iz sadržaja:

"Važan iskorak su nacionalni kurikulum i školski kurikulum koji se temelje na kompetencijama učenika, umjesto na sadržaju, koji unose transparentniji rad u realizaciji odgojno-obrazovnih vrijednosti i ciljeva, ..."

Iz sadržaja:

"Državnim pedagoškim standardima utvrđeni su optimalni prostorni, kadrovski, zdravstveni, tehnički, informatički i drugi normativi koji služe kao putokaz za osiguravanje ujednačenih uvjeta rada u odgojno-obrazovnim ustanovama"

Kako živi Antun Tun

U desetom selu