Kako pripremiti dijete za prvi razred? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mia Grbavac, 6. 9. 2018. 09:25

Polazak u prvi razred osnovne škole velik je događaj za cijelu obitelj: u prvom redu za budućeg đaka, ali i njegove roditelje te članove šire obitelji. Događa se velika promjena u djetetovom životu koja zahtjeva prilagodbu djeteta i cijele obitelji. Dijete treba podnijeti duže odvajanje od roditelja te mora poštovati unaprijed određena pravila škole i razreda. Uspješno uključivanje u školu snažno utječe na razvijanje pozitivnog stava prema učenju, važnosti školovanja, kao i slike o sebi.

Upis u prvi razred 2017./18.

Autor: Helena Bilić, 16. 3. 2017. 11:02

1. Postupak predupisa u školsku godinu 2017./18. trajat će od 6. do 17. veljače, a obavljat će se elektroničkim putem na obrascu "Prijava za predupis" dostupnom na internetskoj stranici www.udu-sdz.hr

2. Obveznici upisa su djeca rođena od 1. travnja 2010. do 31. ožujka 2011., potom mališani rođeni od 1. travnja 2011. do 31. prosinca 2011. ako žele prijevremeni upis, ali i djeca koja su u aktualnoj školskoj godini imala odgodu

3. Potrebne isprave su: dokument s OIB-om djeteta, te preslike domovnice i rodnog lista.