Tjedan mozga

Autor: Helena Bilić, 17. 3. 2023.

Ovaj se tjedan u 1.a, b, c, d i e razredu održavao Tjedan mozga 2023. U sklopu Manifestacije, učenici prvih razreda sudjelovali su, zajedno sa svojim učiteljicama, na predavanju i radionicama koje su održale studentice Medicinskog fakulteta u Splitu, predvođene gđom Jelenom Baričević. Predavanje i radionica održani su 16. ožujka u multimedijalnoj dvorani OŠ Strožanac. Učenici su imali priliku steći nova znanja o mozgu i osjetilima, a posebno su uživali sudjelujući na radionicama u kojima su istraživali vlastitim osjetilima, promatrali kroz mikroskop, spajali dijelove modela mozga i razne druge aktivnosti. Zahvaljujemo gđi Baričević na izvrsnoj organizaciji i susretljivosti u, sada već ustaljenoj suradnji, OŠ Strožanac i Katedre za neuroznanost u Splitu. Hvala studenticama koje su izvrsnim predavanjem i radionicama prilagodile sadržaj učenicima.