Autor: Helena Bilić, 1. 2. 2022.

Uz radionice u školama i virtualne radionice, prošlog mjeseca započelo je održavanje online obrazovanja u obliku webinara. Prvi webinar na temu „Zaštita digitalnog sadržaja i pojedinca u digitalnom okruženju“ okupio je više od 620 polaznika. Ako ste ga propustili, ne brinite, ovaj webinar će se održati još jednom u veljači, a nakon njega slijedi webinar s temom „Citiranje u digitalnom okruženju“.

Krećemo i s provedbom e-tečajeva pa će tako prvi e-tečaj „Nastava uz digitalnu tehnologiju po mjeri učenika s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama“ započeti početkom veljače 2022. godine.

Do sada je provedeno više od 500 radionica u školama u sklopu e-Škole Programa obrazovanja za razvoj digitalnih kompetencija odgojno-obrazovnih radnika, a na njima je sudjelovalo preko 11 000 polaznika. Radionice koje se provode u školama, kao i njihove virtualne inačice, organizira i provodi Školska knjiga kao odabrani ponuditelj u postupku javne nabave te su predstavnici Školske knjige u kontinuiranom kontaktu sa školama uključenima u projekt.

Radionice u školama i virtualne radionice obuhvaćaju uglavnom iste teme, a razlika je u tome što se  radionice u školama organiziraju za djelatnike pojedine škole, dok se na virtualne radionice mogu prijaviti odgojno-obrazovni radnici iz bilo koje škole, a koji su zainteresirani za određenu temu.

Podsjećamo kako škole uključene u projekt trebaju osigurati održavanje najmanje tri radionice u svojim prostorima tijekom trajanja projekta. Na radionicama treba sudjelovati najmanje 15 odgojno-obrazovnih radnika škole.

Dostupne radionice, webinare i e-tečajeve možete pretražiti i saznati više o njima na mrežnoj stranici: https://www.e-skole.hr/pretragaprogramaobrazovanja/.