MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Autor: Mia Grbavac, 15. 11. 2016.

Mjesec borbe protiv ovisnosti, koji se svake godine obilježava u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca, ove godine obilježit će se i u našoj školi.

Naša škola postala je dio projekta „Pretežno vedro“ u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ. Cilj svih aktivnosti koje će se provoditi u školi jest zaštita i unaprjeđenje mentalnog zdravlja djece i mladih.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti naši učenici će kroz radionice proučiti i odigrati društvenu igru „Igru osjećaja“ kako bi naučili nešto novo o svojim osjećajima kao i o osjećajima drugih ljudi. Kroz ove aktivnosti poticat će se razvijanje socijalnih vještina kroz igru, kreativnost i druženje.

U navedenim aktivnostima sudjelovati će tri peta razreda (5.a, 5.b, 5.c) i tri šesta razreda (6.a, 6.b, 6.c) naše škole.