Svijeće za Vukovar

Autor: Helena Bilić, 16. 11. 2012.

Danas je dan sjećanja na Vukovar. Bitka za Vukovar je najveća i najkrvavija bitka u Domovinskom ratu. Prisjećamo se onih koji su se borili i odolijevali srpskoj agresiji.

Danas paljenje svijeća  neće biti tako tužno jer su naši hrabri generali oslobođeni. Vraćaju se u svoju voljenu domovinu koju su sa toliko žrtve branili.

Srpsko je granatiranje sravnilo grad sa zemljom. Nakon tri mjeseca ogorčenih borbi, Vukovar je u studenom pao u srpske ruke, ali su ga naši hrabri i predani borci vratili pod hrvatsku vlast. Domovinski rat je u Europi, nakon drugog svjetskog rata, sigurno najokrutniji.

Hrvatski narod se hrabro vraća u svoj Vukovar kojeg su s toliko tuge morali napustiti.