Obilježavanje 18. studenog u Osnovnoj školi „Strožanac“u Podstrani

Autor: EMA GORETA, 22. 11. 2010.

Učenici su u pratnji učitelja zapalili svijeće oko spomenika Slobodi ispred škole, prigodnom riječju su se obratili učenicima .

Današnji dan je duboko utisnut u svijest hrvatskog naroda vezanog za herojski grad Vukovar.

Okupili smo se oko spomenika Slobodi ispred naše škole. Zapalit ćemo svijeće za poginule Poljičanke i Poljičane,  za branitelje grada Vukovara i poginule civile grada Vukovara.

Spomenik povezuje Poljičku Republiku i grad Vukovar, svatko je u svom povijesnom trenutku branio nam Domovinu Hrvatsku.

Svaki čovjek i svaki grad ima svoju prošlost, u prošlosti traži korijene, a duboki krojeni Vukovara i Poljičke Republike leže duboko u svijesti hrvatskog čovjeka