Kako pripremiti dijete za prvi razred?

Autor: Mia Grbavac, 6. 9. 2018.

Polazak u prvi razred osnovne škole velik je događaj za cijelu obitelj: u prvom redu za budućeg đaka, ali i njegove roditelje te članove šire obitelji. Događa se velika promjena u djetetovom životu koja zahtjeva prilagodbu djeteta i cijele obitelji. Dijete treba podnijeti duže odvajanje od roditelja te mora poštovati unaprijed određena pravila škole i razreda. Uspješno uključivanje u školu snažno utječe na razvijanje pozitivnog stava prema učenju, važnosti školovanja, kao i slike o sebi.

Roditelji se često muče pitanjima: Hoće li se moje dijete dobro uklopiti? Je li spremno za školu i nove obaveze? Kako mu mogu pomoći?

U ovoj kratkoj brošurici pronaći ćete nekoliko savjeta kako početak Vašeg djeteta može biti što bezbrižniji i uspješniji.

Priloženi dokumenti:
priprema_za_prvi_razred.pdf (757.39 KB)