Projekt PRETEŽNO VEDRO

Autor: Mia Grbavac, 9. 10. 2018.

Svjetskim danom mentalnog zdravlja (10. listopada) nastavljamo naš projekt Pretežno vedro koji se već treću godinu provodi u našoj školi, u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ.

I ove školske godine naši učenici će kroz radionice proučiti i odigrati društvenu igru „Igru osjećaja“ kako bi naučili nešto novo o svojim osjećajima kao i o osjećajima drugih ljudi. Kroz igru, kreativnost i druženje poticat će se razvijanje socijalnih vještina. U navedenim aktivnostima sudjelovati će tri peta i tri šesta razreda uz vodstvo školske psihologinje i pedagoginje. Pobjednici pojedinačnih razreda sudjelovati će u 3. školskom natjecanju iz emocionalne pismenosti, a isti će biti i predstavnici naše škole na međuškolskom natjecanju koje će se održati u Mjesecu borbe protiv ovisnosti u OŠ Žrnovnica.

Ponosni smo što smo i dalje dio ovog velikog projekta kojemu je osnovni cilj zaštita i unaprjeđenje mentalnog zdravlja djece i mladih.