> O školi  > Knjižnica

U Gradskoj knjižnici Marka Marulića

Autor: Helena Bilić, 23. 2. 2015.

Moj razred i susjedni razred 3,e odlučili smo otići u Gradsku knjižnicu Marka Marulića na izvanučioničku nastavu. Autobus nas je čekao ispred škole. Ukrcali smo se i krenuli. Stigli smo ispred velike zgrade na kojoj je velikim, debelim slovima pisalo: Gradska knjižnica Marka Marulića. Ušli smo unutra.

U knjižnici nas je dočekala knjižničarka Helena. Sjeli smo na tapetić, stolice i u fotelje. Pogledali smo prezentaciju o šegrtu Hlapiću.
Saznali smo puno novih i nama nepoznatih stvari o Ivani Brlić Mažuranić. Razgovarali smo o tome što je knjižnica, koja je razlika između knjižnice i knjižare. Saznali smo koje knjige vole tinejdžeri. Nakon toga smo išli u razgledavanje. Prošli smo kroz sve odjele. Meni se iskreno najviše svidio dječji odjel. Nakon toga smo se vratili na dječji dio i uzeli knjge i slikovnice koje smo na brzinu pogledali.
Mislila sam da će ova izvanučionička nastava biti dosadna, no iznenadila sam se. Bilo je zanimljivo. Voljela bih se učlaniti u knjižnicu i jednog dana kada budem studentica ići tamo čitati i učiti.   Pogledajte prezentaciju

Rafaella Smolić 3.d