> O školi  > Knjižnica

Posjet gradskoj knjižnici Marka Marulića

Autor: Helena Bilić, 10. 11. 2014.

Učenici 5.a zajedno s učenicima 5.b, 3. studenog 2014. posjetili su gradsku knjižnicu  Marka Marulića. Kada smo ušli u  knjižnicu, dočekala nas je knjižničarka.Uvela nas je u dječji odjel. Udobno smo se smjestili i pogledali prezentaciju na power point-u. Saznali smo kako se ponašati u knjižnici, kako se učlaniti i kako pronaći knjigu na polici i posuditi je. Tada nam je gospođa Grozdana, voditeljica dječjeg odjela čitala prvu stranicu knjige Zaljubljen do ušiju poznatog suvremenog pisca Mira Gavrana.

Ovaj posjet ostvaren je povodom Mjeseca hrvatske knjige, koji se održava od 15. listopada do 15. studenog, pod temom ljubav. Knjižničarka je nastavila objašnjavati što se na kojem odjelu nalazi. Nakon toga nam je pustila himnu knjižnice Marka Marulića u izvedbi splitske grupe TBF pod nazivom Rižot s plodovima knjiga. Zatim nas je podijelila u pet skupina i u svakoj skupini je bilo šestoro učenika. Zadatak je bio pronaći tri knjige. Užurbano smo tražili knjige, a kada smo svi predali, proglasili samo pobjednika.
Bila je stanka pa smo mogli uzeti knjigu s polica i čitati je. Vrijeme je brzo prošlo jer nam je bilo jako zanimljivo. Pozdravili smo se i krenuli kući puni dojmova razmišljajući o blagu koje krije gradska knjižnica. Naučili smo puno toga i nadamo se da ćemo opet vratiti, i da ćemo čitati knjige jer su one „Za dušu ono što je kruh za tijelo.“

Marija Klara Mladar, Dora Luketa 5.a