Učenici naše škole osvojili drugo mjesto na međuškolskom natjecanju u emocionalnoj pismenosti!

Autor: Mia Grbavac, 25. 11. 2019.

Osnovna škola Strožanac već četvrtu godinu za redom sudjeluje u aktivnostima NZJZ te zajedničkim snagama promičemo zajednički cilj- štitimo i unaprjeđujemo mentalno zdravlje djece i mladih. Natjecanje u Igri osjećaja odvijalo se na razini škole te između škola SDŽ.

Pobjednica škole na natjecanju u emocionalnoj pismenosti je LARA MILA MEDVIDOVIĆ iz 6.B razreda.

Predstavnici škole na međuškolskom natjecanju bili su: Antea Jurišić, Roko Vlakić, Toni Milić, Lara Mila Medvidović, Marta Mišura i Niko Ivić. Učenici su  pokazali iznimno znanje iz područja emocionalne pismenosti te su u kreativnom dijelu pokazali i pravu primjenu tog znanja. Osmislili su igrokaz na zadanu temu i oduševili publiku. Osvojili su drugo mjesto u konkurenciji od 18 škola Splitsko dalmatinske županije.

Jako smo ponosni na njih.

Projekt „Pretežno vedro“ postao je dio našeg Školskog kurikula u kojem sudjeluju svi učenici škole. U radionicama vezanima uz Igru osjećaja sudjelovalo je 120 učenika. Učenici petih (5.B, 5.C, 5.D) i šestih (6.B, 6.E) razreda su kroz radionicu upoznali „Igru osjećaja“ i u grupama odgovarali na pitanja s kartica. Svaka grupa izabrala je svog predstavnika ovisno o tome tko je davao najbolje odgovore na pitanja te tko je najviše sudjelovao u odgovaranju. Odabrani učenici (njih 6 iz svake grupe) su se zatim natjecali u igranju Igre osjećaja. Pobjednici su postali predstavnici razreda na školskom natjecanju koje se održalo 07. studenog 2019.

Učenici predstavnici razreda su: Antea Jurišić, Roko Vlakić, Marta Mišura, Toni Milić, Lara Mila Medvidović i Niko Ivić.

Pobjednica škole u natjecanju u emocionalnoj pismenosti je LARA MILA MEDVIDOVIĆ iz 6.B razreda. Učenici su bili oduševljeni idejom, koncepcijom natjecanja i samom društvenom igrom. Otvoreno su razgovarali o osjećajima, stavovima, poštivali su mišljenja drugih učenika i zajedno su dolazili do odgovora. Aktivno su sudjelovali u svakoj radionici i u natjecanjima. Bili su dobra konkurencija jedni drugima i pokazali su zavidno znanje i emocionalnu pismenost. Također, ova aktivnost dovela je do novih prijateljstava budući da su učenici u različitim razredima i smjenama te je ovo bila idealna prilika da se bolje upoznaju i nastave družiti.

Predstavnici razreda ujedno su bili i predstavnici naše škole na međuškolskom natjecanju koje se održalo u OŠ Srinjine 15. studenog 2019. godine. Ostvarili smo odlično drugo mjesto i jako smo ponosni na taj rezultat i činjenicu da su učenici naše škole pokazali iznimno znanje iz područja emocionalne pismenosti te su u kreativnom dijelu pokazali i pravu primjenu tog znanja.

Jako smo ponosni na njih i njihov uspjeh.