DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Helena Bilić, 2. 3. 2018.

Kao što smo i najavili, zadnje srijede u mjesecu veljači obilježili smo Dan ružičastih majica u sklopu projekta „Reci i ti NE (e)-nasilju!“ koji se provodi na Satu razrednika u svim razredima. Cijela naša škola podržala je ovu inicijativu, odjenuli smo ružičaste majice i rekli glasno „STOP nasilju!“

Da vas podsjetimo, reći ćemo da je cijela priča počela u jednoj školi u Kanadi u kojoj je jedan učenik došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke i zbog toga su mu se drugi rugali, tukli ga i maltretirali. U znak podrške tom dječaku dvojica učenika su sutradan također obukli ružičastu majicu, nakon njih cijeli razred, cijela škola i sada cijeli svijet. Od tada ružičasta majica postala je simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Djelić atmosfere možete vidjeti i na grupnim fotografijama koje je i ove godine pripremio Mario Tandara, a koje su slikane pomoću drona, na opće oduševljenje svih prisutnih, zbog čega je bilo teško držati sve učenike na okupu. Nadamo se da će obilježavanje Dana ružičastih majica postati tradicija naše škole, a kao što je borba protiv vršnjačkog nasilja dio školske svakodnevnice.

Hvala svima u ružičastim majicama i neka nas iduće godine bude još više!