DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Helena Bilić, 27. 2. 2018.

Drage učenice i učenici,

ove školske godine u našoj školi opet ćemo obilježiti Dan ružičastih majica ili popularnije nazvan Pink Shirt Day. Obilježava se zadnje srijede u veljači, a ove godine to je srijeda, 28. veljače, 2018. godine. Taj dan je ujedno proglašen i Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Priča počinje u jednoj školi u Kanadi u kojoj je jedan učenik došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke i zbog toga su mu se drugi rugali, tukli ga i maltretirali. U znak podrške tom dječaku dvojica učenika su sutradan također obukli ružičastu majicu, nakon njih cijeli razred, cijela škola i sada cijeli svijet. Od tada ružičasta majica postala je simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Mole se svi učenici i nastavnici koji žele da u srijedu obuku ružičastu majicu ili bilo kakav odjevni predmet ružičaste boje kako bismo na taj način izrazili potporu svim učenicima koji su žrtve nasilja u školi te kako bismo zajedno rekli STOP nasilju.

Ovu akciju svake godine podrže mnoge poznate osobe te milijuni mladih diljem svijeta. Odjenimo i mi  na jedan dan školu u ružičasto.

U popodnevnoj smjeni nakon završetka velikog odmora ostat ćemo u školskom dvorištu i slikati se svi zajedno kako bismo pokazali da podržavamo ovu inicijativu

Nasilje prestaje ovdje!