Posjet Etnografskom muzeju u Splitu

Autor: Helena Bilić, 22. 2. 2018.

6. 02. 2018. godine učenici 4.a i 4.b razreda u okviru izvanučioničke nastave, posjetili su Etnografski muzej u Splitu. Tu su se upoznali za tradicijskim običajima, odjećom, obućom i nakitom primorskog kraja Republike Hrvatske. Učenici su bili podijeljenji u dvije skupine i imali dva različita zadatka. Prva skupina je obilazila muzej uz vodstvo kustosa muzeja, dok je druga skupina prisustvovala likovnoj radionici u sklopu koje su učenici od žice i različitih perlica izrađivali tradicijski nakit kakav se nekada nosio. Nakon toga,učenici su se zamijenili u izvršavanju muzejskih zadataka. Cilj ove izvanučioničke nastave bio je:

• upoznati dio hrvatske povijesti obilaskom eksponata u muzeju
  • naučiti ponešto o životu,običajima i odjeći u prošlosti primorskoga kraja
  • upoznati etnografske zbirke i dokumentacijske fondove muzeja
  • prisustvovati likovnoj radionici
  • osvijestiti važnost poznavanja prošlosti svoga kraja i naroda
  • razvijati pravilno, kulturno i pristojno ponašanje tijekom izvanučioničke nastave, tj. putovanja u autobusu, grupi i posjetima kulturnim ustanovama foto