Školski projekti u šk. god. 2016./2017.

Autor: Mia Grbavac, 17. 10. 2016.

Ove školske godine, u našoj školi, realizirat će se tri školska projekta: „Reci i ti STOP nasilju!“, „Budi svoj, zajedno s drugima!“ te „Naučimo kako učiti!“.

U projekt „Reci i ti STOP nasilju“ biti će uključeni svi razredi škole. Cilj ovog projekta je prevencija i smanjenje nasilja među učenicima u školi te aktivno uključivanje učenika u rješavanje problema vršnjačkog nasilja. Kroz radionice, predavanja, glumu i pjesmu razvijat ćemo kod učenika pozitivne i prihvatljive oblike ponašanja među vršnjacima i naglašavati važnost mirnog rješavanja sukoba te ćemo kod učenika razvijati empatiju i osjetljivost za posljedice nasilnog ponašanja. Cilj nam je formirati zajednička pravila i vrijednosti škole kojima ćemo zajedno reći STOP NASILJU u našoj školi.

Projekt „Budi svoj, zajedno s drugima!“ ima za cilj razvoj socijalnih vještina i poboljšavanje socijalnih interakcija među učenicima, razvijanje empatije, asertivnosti, suradnje i nenasilja. Radionice su namijenjene učenicima četvrtih razreda. Ovakvim radom s djecom se želi osnažiti djecu za snalaženje u svakodnevnim socijalnim situacijama; želi im se osvijestiti važnost i složenost ljudskih emocija kao i međuljudskih odnosa i unaprjeđivanje tih odnosa. Kroz radionice i kreativan rad djecu će se učiti kako prepoznati svoje i tuđe emocije; kako na društveno prihvatljiv način ostvariti individualne potrebe i ciljeve uz suradnju, međusobno poštivanje i toleranciju.

Učenici petog razreda biti će uključeni u projekt „Naučimo kako učiti“ koji ima za cilj naučiti učenike strategijama efikasnog učenja, ojačati motivaciju i osjećaj vlastite kontrole nad procesom učenja. Kroz radionice i predavanja učenike će se podučiti kako se motivirati i koncentrirati za učenje; kako organizirati vrijeme i raditi planirano u cilju postizanja uspjeha i kako se nositi s tremom.

U budućim objavama moći ćete vidjeti kako sve ovo izgleda u praksi. Očekuje Vas puno kreativnih radova naših učenika. Uživajte!