NATJECANJE U EMOCIONALNOJ PISMENOSTI

Autor: Mia Grbavac, 31. 10. 2018.

U školskoj godini 2018./2019. nastavljamo s provedbom projekta Pretežno vedro u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo SDŽ kojemu je cilj zaštita i unaprjeđenje mentalnog zdravlja djece i mladih. Jedna od aktivnosti je i natjecanje u emocionalnoj pismenosti. Učenici petih (5.A, 5.B, 5.E) i šestih (6.A, 6.B, 6.C)razreda su kroz radionicu upoznali „Igru osjećaja“ i u grupama odgovarali na pitanja s kartica koja se odnose na ljudske osjećaje, njihovo prepoznavanje i pravilno reagiranje na vlastite osjećaje kao i na osjećaje drugih. Svaka grupa izabrala je svog predstavnika ovisno o tome tko je davao najbolje odgovore na pitanja. Odabrani učenici su se zatim natjecali u igranju Igre osjećaja. Pobjednici su postali predstavnici razreda na školskom natjecanju koje se održalo 31. listopada 2018.

Pobjednica škole u natjecanju u emocionalnoj pismenosti je TEA BULJAN iz 5.B razreda te joj i ovim putem čestitamo!

Predstavnici razreda su ujedno i predstavnici naše škole na međuškolskom natjecanju koje će se održati u OŠ Žrnovnica 16. studenog 2018. godine.

Drago nam je da je ovaj projekt zaživio u našoj školi te da učenici pokazuju veliki interes za sudjelovanjem u njegovim aktivnostima.