SANDUČIĆ POVJERENJA

Autor: Mia Grbavac, 27. 1. 2017.

U sklopu projekta „Reci i ti STOP nasilju“ u školski atrij postavljen je SANDUČIĆ POVJERENJA te će uskoro učenici na našoj web stranici dobiti i on-line verziju sandučića.

Poruka za učenike:

Dragi učenici,

svima nam je ponekad teško i muče nas različite stvari. Osjećamo se tužno, ljuto, povrijeđeno, razočarano, usamljeno, bespomoćno. To su samo neki od osjećaja s kojima se susrećemo kada imamo problem i nismo sigurni kako ga riješiti. Nekada razgovaramo s drugima, a nekada šutimo i čekamo da ta bol prođe...

Želimo vam reći da niste sami i da može biti drugačije. Postoji mjesto na kojem možete podijeliti svoje misli, osjećaje i želje.

Sigurno ste primijetili da je u našoj školi postavljen sandučić povjerenja. Nalazi se u atriju škole, označen je žutim papirom.

U sandučić možete ubaciti pitanja o svojim problemima ili prijedloge vezane uz školu. Pišite i ako vas muči nešto u životu, u školi ili izvan nje. Posebno nam prijavite sva ponašanja za koja mislite da nisu u redu prema vama ili prema drugima te prijavite svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite pored sebe.

Možete se potpisati, ali i ne morate, iako savjetujemo da bi bilo bolje da se potpišete kako bi što brže i bolje mogli riješiti problem koji vas muči.

Također, sandučić povjerenja moći ćete pronaći i na našoj web stranici škole. Popunite polja i odgovor na vaše pitanje stići će vam e-mailom. Na vaša pitanja i probleme odgovarati će stručna služba škole: psihologica, pedagogica i logopedica.

Još jednom vam ponavljamo i naglašavamo da možete pisati bez ikakve brige: vaše ime i problem ostaju s nama!!!

Ne muči glavu, nego piši! Mi želimo čuti što te brine! Želimo ti pomoći!

Dvije glave su mudrije od jedne!

ZAJEDNO MOŽEMO UČINITI NAŠU ŠKOLU JOŠ BOLJIM MJESTOM ZA ŽIVOT!